English quiz testMy English Quiz

Present Simple

Geniş zamanı çalışarak günlük rutinleri, alışkanlıkları ve gerçekleri anlatmayı, yaygın fiillerle basit cümleler kurmayı öğren.

59
Testler
994
Sorular
~497 min
Tahmini Süre

Mevcut Quizler

İngilizce becerilerinizi geliştirmek için özenle seçilmiş akademik quizlerimizden birini seçin

Quiz Present Simple 1

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 2

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 3

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 4

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 5

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 6

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 7

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 8

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 9

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 10

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 11

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 12

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 13

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 14

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 15

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 16

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 17

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 18

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 19

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 20

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 21

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 22

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 23

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 24

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 25

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 26

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Quiz Present Simple 27

18 Sorular
Beginner to Advanced
9 min
Quiz Başlat

Ne Çalışacaksınız

Çeşitli Alıştırma Türleri

Her test, çoktan seçmeli, hata düzeltme, dilbilgisi alıştırmaları, cümle yeniden sıralama ve daha fazlası gibi farklı alıştırma türlerini bir araya getirir; böylece her oturum sizi farklı bir açıdan zorlar ve tekrarlayan öğrenmeyi önler.

Her Cevaba Anında Geri Bildirim

Bir testi gönderdikten sonra, hangi soruları doğru veya yanlış yanıtladığınızı tam olarak görecek, her hata için doğru yanıt görüntülenecektir. Testtan hemen sonra hatalarınızı gözden geçirmek, gelişimi hızlandırmanın en etkili yollarından biridir.

İstediğiniz Kadar Tekrar Edin

Yeniden denemeler için herhangi bir sınır yoktur. Çalışma oturumundan sonra aynı teste geri dönün ve puanınızın zamanla nasıl yükseldiğini izleyin — ölçülebilir ilerleme, dil öğreniminde en güçlü motivatörlerden biridir.

Öğrenme Hedefleri

  • Present Simple kullanarak günlük rutinleri, alışkanlıkları ve tekrarlanan eylemleri erken kalkmak, işe gitmek ve düzenli İngilizce çalışmak gibi örneklerle anlatmayı öğrenmek.
  • Present Simple zamanının farklı öznelerle nasıl değiştiğini ve he, she, it ile -s veya -es eklenmesini gerçek cümlelerde anlamak.
  • Present Simple kullanarak güneş doğudan doğar gibi genel gerçekleri ifade etme pratiği yapmak.
  • Present Simple ile Her gün ne yaparsın ve O nerede çalışır gibi sorular sormayı ve cevaplamayı geliştirmek.
  • Ben kahve sevmem veya o televizyon izlemez gibi olumsuz Present Simple cümlelerle doğruluğu artırmak.

Bu Konudan En İyi Nasıl Yararlanırsınız

  • Present Simple günlük alışkanlıklar için kullan.
  • He she it ile -s veya -es ekle.
  • Her gün gibi ifadelerle kullan.
  • Present Simple sorularını arkadaşlarla çalış.
  • Her gün kısa Present Simple cümleler yaz.
  • Daha fazla pratik için https://myenglishquiz.org/ kullan.